Witaj. Nazywam się Karolina (Aleksandra) Rukus a krukus to skrót od mojego imienia oraz nazwiska. Krukus to również mój pseudonim oraz adres tego bloga.

Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i mamą dwójki wspaniałych dzieci, które bardzo kocham. Zawodowo natomiast jestem kobietą pracującą, która żadnej pracy się nie boi. Jestem jeszcze przed 50-tką ale już po 40-tce. Tak więc jak widać, nawet kobieta w średnim wieku, może z powodzeniem prowadzić swojego bloga w internecie.

Na co dzień mieszkam w domku jednorodzinnym w dzielnicy willowej w Rzeszowie. Domek kupiłam za pieniądze które w całości  zarobiłam przez internet. 

Uwielbiam spokojne, harmonijne życie. Od kilku lat jestem w pełni niezależna finansowo, co oznacza, że zarabiam więcej pieniędzy niż wydaję.

Chociaż nie muszę pracować, ponieważ stać mnie na wszystko, czego potrzebuję, to nadal pracuję, ponieważ uwielbiam tworzyć wartość i przekazywać ją innym ludziom, a przy okazji dobrze zarabiać na dzieleniu się z innymi osobami najlepszą wiedzą, jaką posiadam.

Blog krukus.pl w całości poświęcony jest tematyce psychologii miękkiej, psychologii osiągnięć oraz sukcesowi osobistemu i zawodowemu. 

Karolina Aleksandra Rukus krukus

Dlaczego warto czytać tego bloga

Jeśli kiedykolwiek zadawałeś sobie pytania:

 • Czy warto się rozwijać i jak to robić skutecznie oraz optymalnie?
 • Jak osiągnąć sukces, wyznaczać cele i się zmotywować do osiągnieć?
 • Jak żyć dłużej, być bardziej zdrowym i żyć świadomie oraz bardziej szczęśliwie?
 • Jak się motywować do działania w określonym kierunku?
 • Jak w praktyce korzystać z prawa przyciągania i czym ono w ogóle jest?
 • Jak przyciągnąć do swojego życia wszystkie największe wspaniałości?
 • Jak sobie radzić ze stresem na co dzień, w pracy i w biznesie?
 • Jak zarządzać własnymi emocjami w życiu codziennym i biznesowym?
 • Jak się poprawnie komunikować z innymi osobami?
 • Jak najlepiej korzystać z komunikacji werbalnej i niewerbalnej?
 • Jak odczytywać innych, oraz ich gesty, słowa, mimikę, mowę ciała?
 • Jak rozwiązywać konflikty które mogą mieć miejsce w trakcie komunikacji?
 • Czym jest aktywne słuchanie, i jak aktywnie słuchać innych?
 • Jak się rozwijać w pracy i biznesie i w pełni realizować?
 • Jak budować trwałe relacje z innymi ludźmi oparte o zaufanie?
 • Czym jest liderowanie, i co zrobić aby grupa podążała za tobą „na oślep”?
 • Jak sobie radzić ze stresem i negatywnymi emocjami?
 • Jak żyć w pełni w zgodzie z samym sobą i swoimi wartościami?
 • Jak przyciągać do swojego życia wszelkie największe wspaniałości?
 • Jak wyjść z trudnej sytuacji życiowej?

to ten blog jest dla Ciebie. Oznacza to, że jesteś świadomy, że Twoje życie może być zawsze jeszcze lepsze, a Ty sam możesz osiągnąć w nim znacznie więcej, niż do tej pory.

Z doświadczenia wiem, że nikt nie rodzi się w pełni zdrowy, bogaty, szczęśliwy, mądry, zakochany, posiadający olbrzymią wiedzę i potrafiącym robić i osiągać wszystko, co zechce. W zasadzie nie trzeba nawet być znawcą tematu, aby to wiedzieć.

Jeśli chcesz coś osiągnąć, musisz nauczyć się wszystkiego co cię do tego doprowadzi. Nikt nie rodzi się z odpowiednią wiedzą, oraz umiejętnościami. Tak naprawdę w chwili narodzi jesteśmy cali goli zarówno fizycznie, jak i mentalnie. Nie zmienia to jednak faktu, że to co jednej osobie zajmie 10 lat, inna osoba może osiągnąć w rok. Zależy to w dużej mierze od uwarunkowań zewnętrznych, aczkolwiek pracując nad sobą w odpowiedni sposób, można ten czas znacząco skrócić.

Na blogu znajdziesz wszystko, co może ci w tym pomóc. Dlatego na blogu opisuję podstawy takie jak ogólne pojecia rozwoju, motywacji, psychologii osiągnięć, prawa przyciągania czy sukcesu ale także konkretne techniki, które mogą znacząco ułatwić Twoje życie.

Chcę Cię przekonać, że to co wydarza się w twoim życiu, to co się w nim wydarzyło, oraz to co się w nim wydarzy, w dużej części, bardzo dużej, zależy przede wszystkim od Ciebie. Dlatego warto, abyś zainteresował się rozwojem osobistym. I osiągnął w swoim życiu wszystko, czego pragniesz.

 

Dlaczego piszę tego bloga

Być może zastanawiasz się dlaczego piszę ten blog i dlaczego poświęcam na niego swój cenny czas. Powodów jest kilka.

Przede wszystkim jest to moja pasja. Ale również moja praca. Nie ma nic złego w tym, że chcę się dzielić z innymi swoją wiedzą. Wręcz przeciwnie: staram się przekazywać swoją najlepszą wiedzę za darmo, i tylko najlepszą z najlepszych, wręcz elitarną, monetyzuję pod postacią produktów takich jak książki, e-booki, audiobooki czy też kursy online które prowadzę.

Tworzę tego bloga ze względu na pasję do rozwoju osobistego oraz psychologii miękkiej. Dużą część tej wiedzy rozdaję za darmo, ponieważ nie chcę aby moi czytelnicy „pluli sobie w brodę”, za jakiś czas, że mieli najlepszą wiedzę przed własnymi oczami, a mimo to nie skorzystali z niej, i po 10 latach są nadal w tym samym miejscu, w którym byli na początku swojej podróży.

Ta wiedza jest ponadczasowa, i od zawsze jest potężna. Powoduje, że osiągnięcie czegokolwiek tylko zapragniesz, staje się o wiele prostsze. Prawdopodobnie po tym jak Ty sam poznasz tą wiedzę i nauczysz się z niej korzystać, będą mogli z niej korzystać Twoje wnuki, a następnie ich własne wnuki. Możesz tą wiedzę przekazać swoim dzieciom, a za 100 lat nadal będzie ona wykorzystywana w Twojej rodzinie.

wiedzę możesz również przekazywać swoim znajomym, przyjaciołom, kolegom i koleżankom. Wykorzystywanie jej nie jest niczym ograniczone. Możesz dzielić się nią z dowolnymi osobami za darmo lub pobierając za to opłatę i sprawiając, że inni ludzie i ty sam, będziecie się dzięki temu czuć znacznie lepiej.

Tego bloga tworzę głównie po to, aby ułatwić ci życie, abyś mógł osiągnąć w swoim życiu wszystko czego pragniesz, abyś był szczęśliwy i dobrze wykorzystał swoje życie.

Bloga tworzę również dla siebie, ponieważ wiedza przekazana innym osobom sprawia, że sama czuję się z nią nieco inaczej. Kiedy przekazujesz coś innym osobom, sama patrzysz na to nieco inaczej.

Korzystaj z tej wiedzy do woli.

Tworzenie bloga daje mi bardzo dużą dawkę satysfakcji. Dzielenie się wartościową wiedzą za darmo, to jedno. Ale zarabianie na niej, to coś zupełnie innego, co daje dodatkowego kopa.

Jednocześnie bardzo się cieszę, kiedy czytelnicy piszą mi o tym, że ta wiedza rzeczywiście poprawia ich życie. Co może być lepszego od pomagania innym i wdzięczności ze strony innych ludzi?

Mam do Ciebie wielką prośbę: jeśli cokolwiek co przeczytasz na tym blogu uznasz za wartościowe, KONIECZNIE mi o tym powiedz. Możesz napisać wiadomość na mój adres e-mail, ale możesz również napisać komentarz pod danym wpisem.

Każda osoba potrzebuje czasem wsparcia, nawet taka która sama zajmuje się wspieraniem innych. Dużo łatwiej jest pisać, wiedząc, że to co się pisze, naprawdę pomaga innym.

Jako czytelnik tego bloga powinieneś wiedzieć o jeszcze jednej bardzo ważnej rzeczy. Nie jestem jedyną słuszną instytucją, kimś kto nigdy się nie myli i zawsze ma rację. Nie mam również patentu na nieomylność, i nigdy nie nakażę ci jak masz żyć, zarządzać własnym czasem, co masz osiągnąć, ile masz mieć pieniędzy i nie przekażę ci jakiejś cudownej energii z innego wszechświata, która sprawi że w jednej sekundzie osiągniesz wszystko co zamierzasz.

Posiadam odpowiednią wiedzę oraz umiejętności do tego, aby ci doradzić i pomóc, ale przede wszystkim jestem zwykłą babką, która podejmuje czasami dobre a czasami złe decyzje. Ale za Twoje życie odpowiadasz samodzielnie, a ja nie mogę ci niczego nakazać, ani zadecydować w jakiejś sprawie za ciebie.

To co piszę na blogu wynika zarówno z mojego doświadczenia jak i zdobytej wiedzy ale to wszystko i tak może być bardzo odległe od Twojej sytuacji życiowej i finansowej. Bez względu na to jak bardzo bym się starała, nie pomogę wszystkim. Jest to nie realne i nie możliwe.

Nawet, jeśli znajdziesz tutaj wiedzę, którą uznasz za coś co zmieni Twoje życie o 180 stopni, to proszę Cię abyś miał na względzie, że to Ty sam ostatecznie decydujesz co z tym zrobić.

Bardzo ci dziękuję, że to przeczytałeś i mam nadzieję, że wiedza którą tutaj znajdziesz, naprawdę ci pomoże. Tego ci życzę.

Z wszelką wdzięcznością i błogosławieństwem,

pl_PLPolish